Facebook Zaman Tüneli Nasıl Gizlenir ?

Facebook Zaman Tüneli Gizleme

Facebook kendinize ait olan tüm durum bildirimlerini, lokasyon bildirimlerini, fotoğrafları ve videoları barındırmakta olan tarih bazlı bir alt yapıya sahip sosyal medya platformudur. Türkiye’de kırk milyonu aşana üyesiyle son zamanların en fazla ziyaret edilen sosyal medya ağıdır. Yenilenen zaman tüneli görüntüsüyle son zamanlarda herkesin beğenisini kazanan facebook hakkında bazı bilinmedik işlemlerin yapılması hakkında bu yazımızın içeriğinde sizlere bilgiler vereceğiz.

Öncelikli olarak facebook zaman tünelinin ne işe yaradığından bir miktar bahsedelim. Facebook zaman tüneli üzerinde görünen bilgileri, doğum tarihiniz, evlilik tarihiniz, medeni haliniz, liseden mezun olduğunuz tarih, işe başlama tarihleriniz, işten ayrılma tarihleriniz, bitirmiş olduğunuz üniversite ve zaman tüneline eklemiş olduğunuz aileniz ile ve arkadaşlarınız ile olan fotoğraflarınız görünmektedir. Zaman tünelinizde yaşamış olduğunuz zamanlara giderek bu kısımlara fotoğraflar veya yeni bilgiler eklemeniz de mümkün.

Zaman Tünelindeki Paylaşımlar

Zaman tüneli ilk açıldığı andan itibaren zaman tünelinizi kurmak için yedi gün vaktiniz bulunmaktadır. Bu zaman dilimi içerisinde zaman tünelinizde neler paylaşacaksanız bunları sırası ile ayarlamanız gerekmektedir. Zaman tüneli içinde en fazla kişiler için önemli olan kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı olarak ortaya çıkıyor. Bu kısımlara isterseniz kendi resimlerinizi, isterseniz sevdiğiniz bir nesne, kişi veya ilgi duyduğunuz bir spor dalının resimlerini koyabilirsiniz. Veya profil ve kapak resmi alanlarına arkadaşınız ile çektirdiğiniz bir fotoğrafı ekleyebilirsiniz.

Zaman tünelini hazırlamak için yayınladığınız resimlerin diğer kişileriniz tarafından da görünmesini istiyorsanız fotoğrafı yayınladığınız alanın sağ alt bölümünden “bilgilerini güncelle” kısmına tıklayarak tüm yayınlamak istediğiniz resimleri kapak fotoğrafı ve profil fotoğrafı olarak yayınlayabilirsiniz.

Eğer kapak fotoğrafını yayınladıktan sonra arkadaşlarınız ve herkes tarafından nasıl göründüğünüzü öğrenebilmek için kapak fotoğrafı üst kısımda bulunmakta olan “başkasının gözünden gör” kısmına tıklayabilirsiniz. Bu tıklamadan sonra sizin facebook sayfanıza giren herkesin sizin sayfanızdaki kişiler bilgilerinizi nasıl gördüğünü ayrıntıları ile görebilirsiniz. İsterseniz zaman tüneli sayfası üzerinden “yaptıklarınızın dökümü” kısmını kullanarak geçmişte facebook sayfanızda neler yapmış olduğunuzu gözden geçirebilirsiniz.

Zaman Tünelindeki Bilgiler Nasıl Gizlenilebilir?

Nasıl işlem yapılarak facebook zaman tüneli gizleme yapıldığı bir çok kişi tarafından internette araştırılan konuların başında gelmektedir. Facebook zaman tüneli bilgilerini kaldırmak, gizlemek veya görünebilir yapmak oldukça kolay işlemlerden birisidir. Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak facebook zaman tünelinize giriniz ve buradaki yönlendirmeleri kullanarak zaman tünelindeki bilgilerinizi gizleyiniz.

İsterseniz bu alandan yaşınızı, okuduğunuz okul hakkındaki bilgileri veya medeni halinizin görülmesini engelleyebilir veya sadece yaşınızı bırakarak okuduğunuz okul hakkındaki bilgileri kaldırabilirsiniz. Bu özel bilgilerinizin görünmesini istiyorsanız yapmanız gereken tek işlem “abonelerin dahil herkese açık” kelimesi yanında bulunan boşluğa herkese açık kelimesi yanındaki tik alanını X işaretiyle işaretleyiniz. Bu işaretlemeden sonra herkese açık olan facebook sayfanız sadece arkadaşlarınız ve sizin tarafınızdan görülecektir.

 

 

Facebook kategorisine gönderildi Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*