Facebook Paylaşılan Gönderileri Silme

Facebook Paylaşılan Gönderileri Silme

Facebook herkesin bildiği gibi dünyada en fazla kullanılan sosyal medya kanallarından birisidir. Bu paylaşım sayfası ile bir çok kişi istediği bilgiyi diğer kişilere ulaştırarak görmesini sağlamaktadır. Tüm yaş gruplarına hitap eden facebook, toplum tarafından hem eğlendirici hem de bilgilendirici bulunmaktadır.

Sizlere bu yazımızın içeriğinde sayfanızda paylaşmış olduğunuz resimleri ve videoları nasıl silebileceğiniz hakkında bilgiler vereceğiz. Sizinle paylaşmış olduğumuz yazımızın içeriğindeki diğer bilgileri de okuyarak facebook paylaşılan gönderileri silme işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz hakkındaki bilgilerden faydalanabilirsiniz.

Sayfamdan Paylaştığım Gönderileri Nasıl Silerim?

Sayfanızda paylaşmış olduğunuz gönderileri gizlediğiniz zaman sistem zaman tüneli üzerinden bu resimleri kaldırır fakat sayfanıza ait olan “hareketler dökümü” bölümünden kaldırmadan bu alanda resimlerinizi ve videolarınızı depolar. Yani facebook sayfanızda paylaşmış olduğunuz bir gönderiyi sildiğiniz zaman o gönderiyi sayfanızdan tamamen yani kalıcı olarak kaldırmak istiyorsanız “hareketler dökümü” bölümünden de kaldırmanız gerekmektedir.

Sayfanızdaki gönderilerin bir kısmını veya bir tanesini kaldırmak veya bu sistem üzerinde bir müddet daha gizlemek istiyorsanız o zaman zaman tüneline girerek sayfanın sağ üst köşesindeki bölümden  işaretini tıklayarak bu kısımda bulunan “gizle” veya “sil” seçeneğine tıklayınız.

Eğer daha sonra kaldırmış olduğunuz bir gönderiyi tekrar yayınlamak isterseniz sayfanın üst kısmında bulunan “ayarlar” bölümünü tıklayarak sol üst sütunda bulunan “hareketler dökümü” yazısı üzerine tıklayınız. Daha sonraki işlem olarak görünür yapmak istediğiniz gönderinin yanında bulunan simgesine tıklayarak “sayfada izin verildi” seçeneğine tıklayınız.

Hesabınızı Güvende Tutmak İstiyorsanız Neler Yapmalısınız?

Facebook sayfanızı kullanmayı seviyorsunuz fakat facebook sayfanızı güvende tutarak kötü düşünceli insanlar tarafından zarar görmesini istemiyorsanız yazımızın bu kısmında sizlerle facebook hesabınızı güvende tutmak hususunda vereceğimiz bilgilerden yararlanabilirsiniz.

  • Giriş bilgilerinizi kesinlikle kimse ile paylaşmayınız.
  • Kendinize ait olan güçlü bir şifre oluşturun. Bu şifre doğum tarihinizi, okul numaranızı veya size özel olmayan bir bilgi olmamalıdır.
  • Başkalarının da kullanmış olduğu bir bilgisayarda facebook sayfanıza giriş yaptı iseniz bu bilgisayarda kesinlikle şifreniz için “her zaman hatırla” seçeneğini seçmeyiniz.
  • Tanımadığınız kişilerden gelen arkadaşlık isteklerini kesinlikle kabul etmeyiniz.

 

Formun Altı

 

Facebook kategorisine gönderildi Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*