Facebook Hesabı Silme

Facebook insanlarla iletişim geçebileceğiz sosyal bir platformdur. Facebook sayesinde bir çok insanla tanışabilir, adını soyadını bildiğiniz eski arkadaşlarınızı ve akrabalarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Facebook sitesinin yararlı olmadığını düşünüyorsanız ve hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Facebook hesabınızı kapatmaya karar vermeden önce iyice düşünmeniz fayda var çünkü tekrar geri dönmek isteyebilir, sizin iletişimde olduğunuz insanların size ulaşmasında sorunlar oluşturabilirsiniz.

Facebook.com hesabınızı kalıcı olarak silmek istiyorsanız aşağıdaki adımları uygulamanız gerekiyor. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra 14 gün boyunca hesabınıza girmemeniz gerekiyor.  14 gün boyunca sizi bekletmesinin sebebi ise  arkadaş listenizdeki kişilerle tekrar temasa geçme isteyebilir yada facebooku özleyip geri dönmeniz durumunda sıfırdan başlamamız içindir.

Facebook hesabı silme için aşağıda verilen adresi tarayıcızın adres çubuğuna yapıştırmalısınız.

https://www.facebook.com/help/delete_account

Adrese girmeden önce facebook hesabınıza önceden giriş yapmış olmanız gerekmektedir. Giriş yapmadıysanız size giriş yapabilmeniz için bir panel çıkacaktır.
Facebook Hesabı Silme Birinci Adım

Adrese girdikten sonra karşınıza küçük bir uyarı penceresi çıkacaktır. Bu uyarı penceresinde size facebook hesabınızı silmeniz halinde neler olacağını anlatmaktadır. Facebook hesabınızı silerseniz bütün bilgilerinizin gideceğini ve kısa sürede giriş yapmamız halinde geri dönüşümü olmayacak şekilde profilinizin silineceğini anlatmaktadır.

Onay verdiğinizde sistem sizden güvelik için şifrenizi istemektedir. Facebook hesabı silme için şifrenizi istemesinin nedeni ise sizler adına başkalarının facebook hesabınızı kapatmasını engellemektedir.

Aşağıdaki adımda şifrenizi yazdıktan sonra facebook hesabı silme işlemi başarıyla tamamlandığında facebooktan çıkış yapıp, sizi facebook.com’un giriş sayfasına gönderecektir.

facebook Hesap Silme Güvenlik Sorusu

Bu işlemlerin hepsini yapmak en fazla 1-2 dakikanızı alacaktır. Facebook hesabınıza geri dönmek isterseniz 14 içinde tekrar normal şekilde giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer ki bu süre zarfında giriş yapmazsanız facebook hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

Facebook dünyanın en büyük sosyal ağ sitesidir. Üniversite öğrencisiyken Mark Zuckerberg ve arkadaşları tarafından üniversitede çapında açılmış daha sonra bütün dünyaya yayılmıştır. Facebook.com’un CEO görevini Mark Zuckerberg yönetmedir. Facebook sosyal ağ projesi sayesinde Mark ve arkadaşları ciddi bir şekilde gelir elde etmişlerdir. Sosyal sitesinin yanı sıra aynı zamanda reklam bölümünde oldukça etkindir. Firma gelirlerinin büyük bir bölümünü reklamlardan elde etmektedirler.

Son Yorumlar
 1. EYLEM

  sıkıcı buluyorum facebook yü zxünden derslerimden geri kalıyorum facebookku yararlı bulmuyorum bir müddet kapatmak istiyorum <3

  • eren kartal kabakcı

   sildim uzuyo

  • selçuk

   Evet

 2. ferec yildiz

  kapatmak istiyorum sıkıldım…

 3. hakan

  sıkıldım kapattın ..

 4. mahmut bucak

  siteye ulaşamadıgı için

 5. sebahattin güngör

  feysi kapattırmamın nedenlerinden birtanesi yönetiminiz dikkat ederseniz sizler yüzün den beş tane hesap açmak zorunda kaldım.yen i açmış olduğum hesabıma bile ulaşamıyorumhesaplarımın hepsini kapatmanızı

 6. abdurrahi.demir

  İslerimden gekaliyorum ka
  Patmak istiyorum fecem calinmis aynizamanda 05340166021 numaram dir

 7. Fortcu Kemal

  sevmiyorum arkadaş ekliyoruz sonra tartışınça engel yiyorsun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>