Facebook Hesabı Dondurma

Şuan dünyanın en büyük sosyal ağı olan facebook.com  şimdiden tarih sayfalarındaki şatafatlı yerini almış durumda… Facebook profili olmayan insan neredeyse kalmamış durumda…  İnsanlar akrabalarını, temasda kalmak istedikleri kişileri facebookta arkadaş listelerine ekliyorlar.  İnsanlar artık facebook’u mahrumiyetleri olarak görüyorlar.

Facebook hesabınızı çeşitli sebeplerden dondurmak isteyebilirsiniz. Genellikle facebook hesabını sevgili, iş ve aile sorunlarından dolayı gençler dondurmayı tercih etmektedirler.  Oldukça sık kullanılan facebook hesabı dondurma bir kaç basit adımdan oluşmaktadır.

Facebook hesabı dondurma adımlarını tek tek yaptığınızda sizin profilinize olan erişim durmaktadır. Profilinize olan erişim durduğu gibi önceden facebook sayfalarında ve başka yerlerde yaptığınız aktivitelerde adınız gözükmemektedir. Profilinize giren kişilere o profil önceden de olmamış gibi hata vermektedir. Üzgünüz, sayfa bulanamadı gibi bir hatadır. Bu hata facebook’un yönetimine göre farklılıklar gösterebilmektedir.

Facebook hesabı dondurma işlemini yapmanın ilk yolu olarak aşağıdaki adrese giriyoruz.

https://www.facebook.com/deactivate.php

Profiinizden ayarlar > güvenlik > hesabını dondur sekmesini izyeyerek de bu adrese ulaşabilirsiniz. Biz kısa olması açısından sizlere link veriyoruz.

Facebook Hesabı Dondurma

Burada resimde gözüktüğü üzere facebook hesabı dondurma oldukça basittir. Bu sayfayı açtığınızda yapmanız gereken ilk önce ayrılma sebebi girmektir. Bu sebepler

  • Facebook’u yararlı bulmuyorum.
  • Facebook’ta çok fazla zaman harcıyorum.
  • Başka bir Facebook hesabım var.
  • Hesabım bir başkasının eline geçti.
  • Gizlilik konusunda endişelerim var.
  • Facebook’u nasıl kullanacağımı anlamadım.
  • Facebook’dan çok fazla e-posta davetiye ve istek alıyorum.
  • Sadece bir süreliğine. Geri döneceğim.
  • Facebook kullanırken kendimi güvende hissetmiyorum.
  • Diğer

Size en uygun seçeneği seçiniz. Bu seçenekler arasında size uygun olanı bulunmuyorsa diğeri seçerek text alanına neden hesabınızı dondurduğunuzu yazınız.

Bu işlemleri yaptıktan sonra onayla butonuna basınız. Butona bastıktan sonra sizden güvenlik için şifre ve kod doğrulanması istenecektir. Bunun istenmesinin nedeni sahtekarlık vb şeylerin önüne geçmektir. Şifrenizi girdikten sonra facebook hesabınız donmaktadır. Hesabınızı tekrar açmak istiyorsanız kullanııcı adınız ve şifrenizle giriş yapmanız gerekmektedir.

Facebook hesabı dondurma işlemini yaptıktan sonra hesabınızdaki veriler silinmemektedir. Bütün bilgilerinizin hepsi facebook.com’un sunucularında her an kullanıma hazır bir şekilde tutulmaktadır. Facebook hesabını dondurduğunuz profile tekrar giriş yapmak istediğinizde, profilinizi kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>