Facebook Grup Silme Kisa Yol

Facebook Grup Silme

Bildiğimiz gibi dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi olan facebook’ta gruplar oluşturabiliyor, ve başka gruplara katılım yapabiliyoruz. Bunlara ekl olarak gruplarda satış, paylaşım, yardımlaşmalar yapabiliyoruz. Fakat bazen gruplarda anlamazlıklar olabilir, insanlar birbirlerini kırabilir, ahlaksız şeyler paylaşılıyor olabilir. Tüm bunlardan dolayı facebook grubumuzu silmeyi veya kapatmayı isteyebiliriz. Fakat yapmaya gelince facebook grup silme işlemleri için ne yapmamız gerektiğini bilmiyor olabiliriz .J İşte ben size burada facebook grup silme işlemlerini resimlerdende faydalanarak sizlere anlatacağım. Tek yapmanız gereken aşağıdaki adımları eksiksiz olarak uygulamak. Eğer yapamadığınız biryer olursa hiç çekinmeden yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Eğer resimleri görmekte zorluk çekiyorsanız resmin üstüne tıklayınız. Resim tam ekranda açılacaktır.

İlk olarak şundan bahsetmek istiyorum. Bir facebook grubunu silmeniz için kesinlikle o grubun yöneticisi ve kurucusu olmalısınız. Aksi halde o grubu silmeniz mümkün olmayacaktır.

Size ait grup listesine https://www.facebook.com/groups/?category=membership bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Eğer bu şartı sağlıyorsanız, Facebook grubunuzu silmeden önce gruptaki kişileri grubunuzdan çıkarmanız gerekiyor. Eğer bir kişiyi nasıl çıkaracağınızı bilmiyorsanız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi üyelerin listelendiği bölümde üyelerin altındaki ayarlar(dişli çark olan) butonuna tıklayın ve Gruptan çıkar linkine tıklayınız. Bu size zor gelebilir ancak. Bu şekilde tüm üyeleri gruptan çıkarmalısınız.

 

Tüm üyeleri gruptan çıkardıktan sorna grupta bir tek siz kalacaksınız. Grupta bir tek siz kaldığınızda sizde gruptan ayrıl butonuna tıklamalısınız. (Bana kalırsa facebook grup silme işlemlerinin en saçma yanı bu. Bence bir buton olmalı grubu sil diye ve tıkladığımızda grup silinmeli. Fakat facebook gruplara önem verdiği için bu işlemleri zorlaştırmış gibi gözüküyor.) Her neyse, eğer gruptan ayrıl butonuna tıkladıysanız karşınıza “Ayrıl ve Bu Grubu Sil?” böyle bir uyarı gelecektir. Bu uyarıya “Ayrıl ve Sil” butonuna tıklayın. Butona tıkladığınız anda grup facebook’tan tamamen silinmiş olacaktır.


Keşke size daha kolay ve alternatif bir yöntem anlatabilseydim. Çok yorucu , uzun işlemler. Size söz veriyorum daha kolay bir yol çıktığında buradan yayınlayacağım.

 

 

Facebook kategorisine gönderildi Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*